“Veidrodžiai yra supami paslapčių nuo pat jų atsiradimo. Žmonės juose teigia regėję portalus į kitus pasaulius, magiškus atributus, galinčius nuspėti ateitį ir pakeisti likimą. Mūsų vaizduotė pavertė veidrodžius legendų ir pasakų dalimi. Ir nepaisant to, kad visą tai neturi jokio pagrindo realiame gyvenime, daugelis tokių pasakojimų yra gyvi lyg šiolei.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Veidrodžių paslaptys apie kurias kalba mokslininkai

Veidrodžiai gali sukelti haliucinacijas. Žmogaus smegenys – unikalus instrumentas, kurio galimybės dar neištirtos iki galo. Kad įsitikinti patiems versija apie haliucinacijas, tereikia padaryti nedidelį eksperimentą. Reikia atsistoti priešais veidrodį, pritemdyti šviesą ir tiesiog žiūrėti į savo atvaizdą. Po kurio laiko Jums pradės atrodyti, kad Jūsų veidas Jums nepriklauso, ir kad iš veidrodžio į Jus žiūri fantastiškai tiksli Jūsų kopija. Dažnai tokie eksperimentai priveda prie to, kad žmonės pradeda matyti veidrodyje įvairius keistus, kartais net gąsdinančius, vaizdus. Mokslininkų tarpe šis reiškinys vadinamas “susitikimu su kitu aš”, jis sėkmingai naudojamas psichiatrijoje.

Veidrodžių terapija. Vienas iš ryškių pavyzdžių kaip veidrodžių pagalba galima apgauti super-efektyvų žmogaus protą – tai eksperimentas su “fantominėmis” galūnėmis. Veidrodis įrengiamas vertikaliai taip, kad sveikos galūnės atvaizdas pakeistų trūkstamą. Kai žmogus mato abi savo rankas, jam atrodo, kad jo kūnas vėl sveikas ir vientisas, ir jo neapleidžia jausmas, jog atvaizdas veidrodyje – ir yra jo ranka.

“Tikri” ir “netikri” veidrodžiai. Paprastas atvaizdas veidrodyje žmogų parodo “apverstą”, dešine pusė – kairėje, kairė – dešinėje. Tačiau egzistuoja ir tikri, “teisingi” veidrodžiai. Juose atvaizdas toks, kokį jį mato kiti žmonės. Tokį efektą galima stebėti ir namų sąlygomis. Du veidrodžius statome priešprieša ir žiūrime į veidrodį kuris atspindi kito veidrodžio vaizdą.

Egzistuoja ir “protingi” veidrodžiai. Tai neįprastas įrenginys skirtas transliuoti reklamą tikslinei auditorijai. Kai tik prie jo prisiartina žmogus veidrodis “atgija” ir pradeda rodyti video, kuris gali potencialiai sudominti priėjusį žmogų. Šiame stebuklingame veidrodyje įmontuota speciali sistema, kuri atpažįsta ir apdoroja atvaizdus. Ji atpažįsta amžių, lytį, emocinę būseną ir ekrane transliuota tinkamus video. Sistemos taiklumas 85 proc., tačiau specialistai dirba kad jį padidinti iki 98 proc. Panaši technologija pritaikyta ir mados industrijos reikmėms. Toks veidrodis išreiškia ekspertinę nuomonę kaip geriau atrodyti.

Veidrodis – raktas į paslaptį. Egzistuoja atskira pakraipa mene, surišta su veidrodžiais. Pamatyti, kas atvaizduota anamorfiškuose paveiksluose galima tik atvaizde veidrodyje. Manoma, kad šios pakraipos pradininkas – Leonardo da Vinči.

Veidrodžių atrakcionai

“Veidrodžiai savo galimybėmis gali ne tik gąsdinti žmonės, bet ir juos linksminti. XX a. pradžioje į madą įėjo “Iliuzijų kambariai”. Vienas pirmųjų tokių pasirodė pasaulinėje parodoje Paryžiuje, kur jis sulaukė neregėto populiarumo.” – veidrodžių istorija dalinasi baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Jų veikimo principas paprastas, didžiulė erdvė apstatoma žmogaus ūgio veidrodžiais. Tokiu būdu įėjusiam susidaro beprotiškas įspūdis jog jis – minioje. Prie to pridėkite to laikmečio žmonių požiūrį ir gausite didžiules eiles prie šio atrakciono.

Net ir šiais laikais atrakcionai su veidrodžiais vis dar populiarūs. Disnėjaus parke yra įrengtas “begalybės kambarys”, jo dviejuose galuose įrengti vienas į kita nukreipti veidrodžiai. Veidrodžiai atspindi vienas kitą begalybę kartų, kas sukuria neįtikėtiną efektą.

Veidrodžių mistika

Su veidrodžiais susijęs toks didelis kiekis prietarų ir legendų, kurios taip giliai įsišaknijo visuomenėje, jog kartais jos kai kuriems mūsų net tampa įpročiais.

Didžiausias prietaras apie sudužusį veidrodį. Daugelis tiki, jog sudužusį veidrodį būtina išmesti, antraip jis atneš nelaimę. O tam, kad jos tikrai nebūtų, kai kurie beria sau per kairį petį druską.

Dar vienas mitas, jog vampyrai neatsispindi veidrodyje. Manoma, jog ne šio pasaulio būtybėms veidrodžiai yra portalai į savąjį, todėl jie niekada negalės pasimėgauti savo atvaizdu juose.

Namuose, kuriuose yra miręs žmogus, pirmoje eilėje uždengiamas veidrodis. Tikima, kad būtent per jį pas mus gali patekti baisūs vaiduokliai. Taipogi, tikima, kad pačio mirusiojo dvasia gali “užstrigti” veidrodyje, ir taip kankintis iki pasaulio pabaigos.

Veidrodžiai gali pritraukti sėkmę, jei teisingai su jais dirbti. Atsistokite prieš veidrodį, nusišypsokite ir pasakykite, kad Jums viskas įmanoma. Manoma, kad teigiama energetika įsisavina į veidrodį ir jis pradeda saugoti Jūsų namus.

Dėl tos pačios priežasties reikia pažiūrėti į veidrodį, jei kažką užmiršote ir grįžote namo. Savo atvaizdu Jūs atstatysite namų apsaugą ir galėsite ramiai tęsti savo kelionę.

Yra prietaras, kad veidrodis gali padvigubinti pelną, jeigu jame atsispindi gražūs daiktai. Ir atvirkščiai – sukelti finansų katastrofą, jeigu jame atsispindi tualetas, nešvarūs rūbai, kiti nemalonūs daiktai ar šiukšlės.

“Veidrodžiai turi ir daug žemiškesnių funkcijų ir gebėjimų. Jais galite vizualiai padidinti erdvę savo namuose, tokiu būdų sukuriant daug jaukesnę atmosferą. Jeigu nusižiūrėjote labai patinkantį baldą, tačiau nežinote ar jo nebus “per daug” jūsų kambaryje, pagalvokite – galbūt veidrodis ir yra ta išeitis kuri “magiškai” jums padės. ” – šypsodamasis patirtimi dalinasi “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.