I straipsnio „Kokius baldus pasirinkti miegamajam“ dalis

Miegamojo baldų patarimas Nr. 5: Kaip teisingai išdėstyti baldus

“Miegamojo interjero sėkmė priklauso ne tik nuo to kokie ir kokios spalvos baldai ten stovi, bet ir nuo to kaip teisingai jie išdėstyti. Elgtis verta labai racionaliai, atsispirti nuo to kiek baldų reikia išdėstyti ir gerokai pagalvoti kaip maksimaliai taupyti erdvę. Kambaryje reikia stengtis sudaryti tinkamas sąlygas poilsiui.”– sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Jeigu miegamasis nedidelis, lovą geriau statyti ne kambario viduryje, o galvūgaliu prie sienos. Taip bus daugiau komforto ir susidarys didesnis “saugumo” pojūtis.

“Neverta lovą statyti galvūgaliu prie lango arba radiatoriaus: abiem atvejais lova trukdys prieiti prie svarbių objektų, be to miegančiajam bus ne pats palankiausias mikroklimatas.” – įspėja baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Statyti lovą tiesiai priešais duris taip pat neverta. Miegančiajam gali trukdyti skersvėjis, o ir feng šui moko kad taip kambaryje bus sutrukdyta energijos tėkmė. Dvigulę lovą stenkitės pastatyti taip, kad iš abiejų jos pusių būtų pakankamai vietos ir abu miegantieji galėtų lengvai iš jos atsikelti.

Miegamojo baldų patarimas Nr. 6: Spalvų gama

Rinkdamiesi baldus kreipiame dėmesį ne tik į jų konfigūraciją ir parametrus, bet ir į spalvą. Tinkamas spalvų parinkimas gali lemti kokybišką miegą arba jo trūkumą.

“Šaukiančių – ryškių spalvų reikia vengti miegamajame, jas galima naudoti nebent kaip akcentus ir tai tik labai atsargiai. Geriausiai miegamajam kambariui rinktis ramius tonus: arba pastelinius, arba gilius minkštus, arba sodrius tamsius. Suprantama – smėlio, šviesiai žydra, persikų, šviesiai žalia ir pilkos spalvos tinka ne visiems, kartais tenka sutikti puikių interjerų su ryškiomis spalvomis. Tačiau verta būti labai atsargiems – geriausiai puikų poilsį garantuoja ramios spalvos.” – patirtimi dalinasi nesuskaičiuojamam žmonių kiekiui padėjęs išsirinkti baldus “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas.

Miegamojo baldų patarimas Nr. 7: Technika ir aksesuarai

Šiais laikais televizorių galime sutikti ne tik svetainėje, bet ir praktiškai kiekviename namų kambaryje, dažnai jis būna įsibrovęs ir į virtuvę, ir į miegamąjį. Suprantama, tai kartais labai patogu, ypač tada kai šeimoje nuomonės dėl TV programų išsiskiria. Tačiau mokslininkai vis tik nesiliauja mūsų mokyti, kad poilsio kambaryje – miegamajame – reikia vengti visos technikos.

“Jeigu jau be televizoriaus – niekaip neapsieiti, pasistenkite kad jis būtų tinkamai pritvirtintas, o jo žiūrėjimas nekenktų jūsų regėjimui. Geriausia televizorių įrengti akių lygyje, maždaug 1 – 1,2 m aukštyje. O atstumas nuo jūsų iki jo turėtų būti tris kartus tiek, kiek ekrano įstrižainė.” – patarimu dalinasi Valdas Davidavičius.

Aksesuarai reikalingi kiekviename kambaryje, tačiau persistengti su jais miegamajame – tikrai neverta. Visų pirma, kambarį papuošti galima veidrodžiais: taip jis taps erdvesnis ir užtikrins kokybiškesnį poilsį. Visų antra, miegamajame galima rasti vietos vienam dideliam paveikslui, arba šeimos nuotraukų kolekcijai. Žinoma, galima naudoti gėles, vazas, žvakes, suvenyrus, brangius sau asmeninius daiktus – svarbiausia – nepersistengti ir neperžengti ribos.

Jeigu interjeras leidžia, miegamajame galima patiesti nedidelį kilimą, tačiau jis neturi užimti viso jo ploto. Nedidelį kilimą geriausiai patiesti šalia lovos, kad nubudus ir keliantis iš lovos Jums po kojomis būtų daug maloniau. Ir žinoma, tinkamai parinktas apšvietimas užtikrins patogiausią poilsį.

Tinkamas miegamojo baldų parinkimas

Renkantis baldus į miegamąjį reikia atkreipti dėmesį į daug faktorių: nuo spalvų ir dydžiu iki ekologiškumo ir kainų ribų. Bet jeigu jūs vieną kartą susitelksite ir baldų pasirinkimo miegamajam klausimą išspręsite labai rimtai, vėliau mėgausitės savo investicija ilgą laiką, gaudami maksimalų komfortą ir jaukumą.

Neskubėkite rinktis baldų miegamajam gerai visko neapsvarstę, juk ten praleidžiame vieną trečdalį savo gyvenimo. Du kartus moka ne tik skūpūs, bet ir pernelyg skubantys.