“Mokslo įrodyta, kad net senovės moteris bandė kurti jaukumą oloje. O ką jau sakyti apie šiuolaikinę moterį, dažnai kurios vienu pagrindinių uždavinių – kurti jaukumą tarp namų sienų. Kiekvienų namų šeimininkei norisi, kad visi šeimos nariai su malonumu grįžtų į savo namus – kur švaru, jauku ir sukurta atmosfera kurioje galima atsipalaiduoti.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Prieš pradedant kurti jaukumą namuose, verta apie tai gerai pagalvoti. Reikia suprasti, kad net madingas remontas ir brangūs baldai automatiškai nepriduos namams išraiškingumo ir individualumo. Galbūt ne visada namuose jaukumą kuria smulkmenos, bet kartais tikrai taip ir yra – įvairios smulkmenos, išsiuvinėti paveikslai, savo rankomis pasiūti rankšluosčiai duoda kambariui savitumą, be kurio jis atrodo “be veido”. “Jukumo dvasios” sukūrimas gyvenamajame plote ir yra atsakymas į jaukumą namuose.

Tekstilės naudojimas kuriant jaukumą namuose

Kiekviena namų šeimininkė užsidegusi atnaujinti namus iš karto pagalvoja apie tekstilę. Būtent jos dėka kambariui galima suteikti norimą nuotaiką, be didelių perdarymų ir ilgai trunkančių remontų.

“Pradėkite nuo užuolaidų. Tai puikus būdas kambariui suteikti naujos gyvybės padarant jį jaukesniu. Mielai atrodo užuolaidos su raukšlėmis. O išskirtinį stilių kambariui suteikia lambrekenų naudojimas.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas.

Dar vienas būdas priduoti kambariui jaukumo – lovatiesių naudojimas ant sofų ir krėslų. Švelnūs audiniai dengiantys baldus padarys savo darbą ir suteiks kambariui jaukumo. Svarbiausia nesirinkti “šaukiančių”, akį rėžiančių spalvų kurios priduoda atmosferai agresyvumo. Atvirkščiai, spalvos turi atpalaiduoti ir nuteikti gyventojus ir svečius lyrinei nuotaikai.

Ryškiomis gali būti dekoratyvinės pagalvės. Pamėtytos ant sofos jos ne tik taps svarbiu interjero akcentu, bet ir savo minkštumu priduos jaukumo. Ir aplamai, viską kas minkšta – pradedant nuo pūkuoto kilimo ir baigiant meškinais – priduos kambariui komforto ir duos atpalaiduojantį efektą.

Kilimai – svarbi jaukumo didinimo detalė. Net jei jau turite kilimą, pridėkite dar keletą ryškių kilimėlių, pavyzdžiui ties įėjimu į virtuvę ar svetainę, tualete. Visų pirma jais smagu vaikščioti basiems, visų antra jie pagyvina net ir monotoninį interjerą suteikiant jam individualumo.

Dar viena jaukumo priduodanti idėja – tekstilės uždangalų naudojimas baldams. Juos galima pasiūti patiems arba įsigyti, svarbiausia teisingai parinkti spalvą ir audinį, kad atnaujintas baldas kuo geriau įsilietų į interjerą. Net griežtas klasikinis interjeras atgims kėdes uždengus nauju uždangalu.

Malonios smulkmenos priduodančios jaukumo

Greičiausiai pats jaukiausias “naminis” interjeras gaunasi naudojant “kaimo” stilių. O jam išgauti reikia aksesuarų. Tiks viskas kas pagaminta savo rankomis ar bent iš tolo tai primena. Įvairūs pinti krepšiai, megzti pledai, rankų darbo servetėlės, ant sienos vietoj paveikslų pakabinta džiovinta žolė, įvairios medinės statulėlės, vazos, skrynelės. Aišku, ant lentynų išdėjus tokį kiekį smulkių daiktų tvarką prižiūrėti bus nelengva, bet įmanoma.

Fotografijos rėmeliuose taip pat pagyvina aplinką, juolab iš jų Jums šypsosis mieli širdžiai veidai. Nesvarbu ar rėmelius gaminsite (ar “pagerinsite”) patys, ar pirksite, svarbu, kad jie visi būtų vieningame stiliuje, pavyzdžiui, jei pasirinkote “jūros” stilių, visi turėtų būti su mėlynu atspalviu, pagražinti kriauklėmis, jūros akmenėliais.

“Žinoma, savo rankomis sukurtas jaukumas visada mielesnis, tačiau ne visi moka megzti, siūti, austi. Tokiu atveju pravers pirktiniai suvenyrai, kurių taip pat galima rasti rankų darbo, ir nesikankinti bandant savo rankomis sukurti šedevrą.” – sako tūkstančius patarimų kuriantiems savo namuose jaukumą davęs Valdas Davidavičius.

Reikia idėjos pagražinti nedidelio minimalistinio stiliaus namus? Pastatykite permatomas apvalias vazas pripildytas dekoratyviniais akmenukais, kurie gali būti ir vienspalviai ir skirtingų spalvų, netgi turėti užrašus. Jas išdėstykite ant palangių, žurnalinių staliukų, papildomai į jas galite įdėti aksesuarus: kriaukles, karolius. Taip pat į jas galite įpilti vandens ir pamerkti šviežiai skintas gėles.

Namams daug jaukumo suteikia židinys. Ir net jei namai nedideli, visada galite įrengti elektrinė židinį, jis suburs visą šeimą ir suteiks daug malonių prisiminimų priimant svečius.

O jei atvirkščiai – kambario plotas didelis, jame kurti jaukumą darosi sunkiau. Tokiu atveju padės širmos ir pertvaros, kurios padės kambarį išskaidyti į atskiras erdves su kurioms lengviau dirbti.

“Šios idėjos padės Jums sukurti jaukumą savo namuose, užves Jus ant kelio. Nenuleiskite rankų kol iš svečių neišgirsite “kaip pas Jus jauku!”, o taip tikrai įvyks.” – šypsodamasis sako baldų ekspertas Valdas Davidavičius.