“Gaila, bet mūsų šalyje dar daugelis šeimų susiduria su nepakankamai erdvaus gyvenamojo ploto problema. Tačiau egzistuoja interjero sprendimai, kurie padės vizualiai padidinti miegamąjį. Egzistuoja ir keletas šiek tiek prieštaringų sprendimų, dėl kurių iki galo nesutaria ekspertai, todėl verta apsvarstyti ir juos. ” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Miegamojo sienų spalva

Mažose patalpose reiktų naudoti tik šviesius tonus. Šilti atspalviai pripildo patalpą jaukumu, tačiau tuo pačiu ir “susiaurina” ją. Šalti atspalviai, atvirkščiai, užpildo erdvę šviesa ir daro ją vizualiai didesne, tačiau truputi daugiau “oficialia”. Ne taip svarbu ar naudosite dekoratyvinį tinką, ar dažysite, ar klijuosite tapetus. Svarbiausia – spalvos pasirinkimas. Jeigu vieną iš sienų (geriausia ta, prie kurios lovos galvūgalis) nudažysite kita spalva – labiau prisotinta ir gilia – priduosite patalpai papildomos erdvės įspūdį. Reikia įsidėmėti, vertikalios linijos – ilgina patalpą, ją siaurina, o horizontalios – atvirkščiai, ją išplečia ir vizualiai nuleidžia lubas žemyn. Taip pat reiktų griežtai susilaikyti nuo tapetų su dideliais paveikslėliais naudojimo, jie dar labiau pabrėš nedidelį miegamojo plotą.

Baldų į miegamąjį parinkimas

“Geriausia naudoti vidutinio dydžio baldus. Daug sveriančių spintų ir komodų reikėtų atsisakyti. Vietoj spintelių prie lovos geriausiai naudoti konsoles. Visi baldau turi turėti kojeles, o ne “augti” iš grindų. Tai priduos baldams lengvumo ir padarys interjerą lengvesniu. Veidrodžių naudojimas miegamąjį padarys šviesesniu ir vizualiai padidins jo erdvę. Dizaineriai pataria ignoruoti vieną iš feng šui patarimų ir veidrodį mažame miegamajame statyti tiesiai priešais langą, kas padidins jo efektyvumą.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas V. Davidavičius.

Apšvietimas

Mažą patalpą galima padidinti teisingai sukuriant apšvietimo strategiją. Naudokite keletą šviesos šaltinių. Didžiulių šviestuvų kambario centre reiktų atsisakyti. Geriau rinktis nedidelius šviesos šaltinius ir grindų lempas. Sėkmingai galite panaudoti šviesos juostą, kurią įrengę žemiau lubų vizualiai padidinsite patalpą ir pakelsite lubas. Tą patį rezultatą gausite šviesos juosta įrengę virš grindjuostės, jei ji tęsis per visą kambario perimetrą. Patalpai papildomos erdvės taip pat suteiks šviesos juostos įrengimas už užuolaidų karnizo.

Dekoras mažame miegamajame

Mažo miegamojo dekoras neturėtų būti “įkyrus”, tačiau visiškai jo atsisakyti nereikėtų. Kaip taisyklė reikėtų vengti didelių masyvių paveikslų, tačiau jei tokį paveikslą su į tolį nueinančiu motyvu pakabinsite virš lovos galvūgalio, atvirkščiai, patalpą padidinsite. Patalpą taip pat padidins foto-tapetai, kuriuos galite panaudoti ant sienos su lovos galvūgaliu. Čia taip pat galima panaudoti nedideles lentynas su fotografijomis. Tačiau tikrai reikia atsisakyti begalės pagalvių, išdėstytų ant lovos ir įvairių perteklinių smulkmenų kurios tik užgriozdins patalpą ir pavers ja sandėliu nereikalingiems daiktams.

Miegamojo langai

Langas turi būti maksimaliai atviras ir tarnauti kaip šviesos šaltinis. Todėl reikia atsisakyti sunkių tamsių užuolaidų, vietoj jų rinktis lengvas ir pagamintas iš tiulio. Negalima palangę užstatyti pagalvėmis ir gėlėmis. Šioje vietoje gerai atrodys įrengta šviesos juosta.

Ginčytini miegamojo įrengimo patarimai

“Dizaineriai nesutaria, kokio spalvos turėtų būti mažo miegamojo lubos. Standartas – balta. Tačiau kiti teigia, kad ryški, prisotinta spalva iš karto padidins patalpą. Ne ką mažiau drąsus sprendimas – juostomis nudažyti grindis. Tai “atitrauks” jas nuo sienų ir taip patalpą padidins. Šiuo atveju reikia naudoti plačia grindjuostę, taip pasielgė padidinsite grindų plotą. Šie patarimai gana drąsūs, sekti jais ar pasikliauti laiko patikrintais patarimais – priklauso tiktai nuo jūsų skonio, norų ir polinkio rizikuoti.”, – patirtimi dalinasi baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Naudokite šiuos patarimus kad bent jau vizualiai padidinti mažą miegamąjį ir užpildyti jį jaukumu, komfortu ir estetika.