Kiekvienas valgomasis turi centrinį tašką – tai stalas. Jis užima išskirtinę vietą ir pagal tai yra įrengiamas valgomojo kambarys. Prieš perkant valgomojo stalą, jūs turite pagalvoti ne tik apie stilių ir dydį, bet ir kokią atmosferą norite sukurti. Valgomojo stalų pasirinkimas yra didelis, todėl būkite tikri, kad išsirinkote geriausią variantą.

  1. Medžiaga.

Valgomojo stalai yra pagaminti iš skirtingų ir įvairiausių medžiagų. Galima rasti stalų, pagamintų iš medžio, stiklo, marmuro, plastiko ir begalės kitokių. Taip pat, kiekvienas tipas turi ir daug įvairių variacijų. Pavyzdžiui, jei nusprendėte pirkti medinį stalą, galite pasirinkti ne tik spalvą ir formą, bet ir kokios apdailos norite. Dažniausiai prie valgomojo stalo galite rasti ir derančias kėdes. Prieš perkant geriausa būtų išsiaiškinti, koks stilius jums patinka ir tada nuspręsti, ar šis pasirinkimas tinka jūsų gyvenimo būdui. Jei turite vaikų, nevertėtų  pasirinkti klasikinį poliruotos medienos stalą, kadangi atsiradusias vandens dėmes bus sunku išvalyti.

  1. Dydis ir stilius.+

Stačiakampio formos stalai. Stačiakampio formos valgomojo stalai yra bene labiausiai paplitę ir populiariausi, kadangi dauguma kambarių yra taip pat stačiakampio formos. Nors šios formos stalai ir užima daugiau vietos, tačiau labai tinka didesniems susibūrimams, ypač kai sulaukiate netikėtų svečių. Idealiausi šio tipo stalai turėtų būti tarp 91 cm ir 106 cm skersmens. Siauresni stalai gali puikiai tarnauti mažesnėje erdvėje, tačiau jei skersmuo bus mažesnis nei 91 cm, gali būti nepatogu valgyti ir neliks pakankamai vietos. Stačiakampio formos stalų dydžiai

Iki 4 žmonių: 91 cm pločio ir 121 cm ilgio

4 – 6 žmonėms: 91 cm pločio ir 152 cm ilgio

6 – 8 žmonėms: 91 pločio ir 198 cm ilgio

Kvadrato formos stalai. Kvadrato formos kambariai geriausiai žiūrisi su kvadratiniu stalu. Tai taip pat yra geras sprendimas, jei norite sutalpinti daugiau žmonių. Labai patogu yra tai, kad tokie stalai gali būti funkcionalūs, kadangi nemažai tokio tipo stalų galima padidinti ir iš jų padaryti stačiakampio formos valgomojo stalą. Vienu šūviu nušausite du zuikius: turėsite stalą, kuris tiks pagal Jūsų kambario matmenis ir dizainą, ir prireikus, galėsite jį padidintį. Tačiau tokios formos kartais gali sukelti ir nepatogumų, kadangi kvadratiniai stalai netiks siauruose valgomuosiuose. Standartinis šio tipo stalo dydis: 4 žmonėms – 91 cm – 111 cm skersmens.

Apvalūs stalai. Apvalūs stalai yra išeitis, jei Jūsų valgomasis yra mažesnis arba kvadrato formos. Taip pat šių stalų pasirinkimas puikiai tiks mažiems susibūrimams, kuomet norisi artumo. Tačiau tokie stalai turi nemažai minusų. Jei vis dėl to mėgstate didesnius susibūrimus, šis variantas Jums tikrai netiks. Nors ir aiškiai matysite vieni kitus, tačiau kalbėtis tarpusavyje gali būti kiek sunku ir netgi gali tekti pakelti balsą, kad būtumėte išgirsti. Be to, dauguma valgomojo erdvių nėra pakankamai didelės, kad jose tilptų didesnių matmenų stalai.

iki 4 žmonių: nuo 91 cm iki 111cm skersmens

4 – 6 žmonės: nuo 111 cm iki 137 cm skersmens

6 – 8 žmonėms: nuo 111 cm iki 182 skersmens

Ovalūs stalai. Ovalo formos stalai pasižymi panašiomis savybėmis, kaip ir stačiakampio formos stalai, tačiau dėl savo užapvalintų kampų vizualiai užima mažiau vietos. Tokie stalai taip pat puikai tinka siauresniems ar mažesniems kambariams, bet tuo pačiu  sutalpins daugiau žmonių ir bus puikus akcentas Jūsų susikurtam interjerui.

Iki 4 žmonių: 91 cm pločio ir 111 cm ilgio

4 – 6 žmonėms: 91 cm pločio ir 142 cm ilgio

6 – 8 žmonėms: 91 cm pločio ir 182 cm ilgio

8 – 10 žmonių: 91 cm pločio ir 213 cm ilgio

 

”Apvalūs stalai puikiai tinka, jei norite prisėsti ir atsigerti kavos. Tačiau jei prie stalo žadate praleisti daugiau laiko ir sutalpinti daugiau žmonių, toks pasirinkimas nėra labai tinkamas. Jei norite sutalpinti daugiau žmonių, drąsiai galite rinktis stačiakampio formos stalą. Standartinio stačiakampio formos stalo dydis yra 91cm x 182 cm. Valgomojo stalai paprastai yra 76 cm aukščio, tačiau labai svarbu prieš perkant patikrinti, kad per klaidą neįsigytumėte mažesnio, prie kurio bus  tiesiog nepatogu. Tačiau jei visgi nusipirkote žemesnį stalą, atkreipkite dėmesį į kėdes“ – pataria baldų ekspertas bei „Deinavos baldai“ prekybos tinklo steigėjas, Valdas Davidavičius.