“Sofa – greičiausiai, pati populiariausia interjero dalis, minkštų baldų karalienė ir mėgstamiausia vieta namuose. Didžiulį kiekį laiko mes praleidžiame sėdėdami arba gulėdami ant sofos, ir praleistume dar daugiau jei nereiktų kartais nuo jos atsikelti ir eiti į darbą.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Idealiu atveju, teisingai parinkta sofa turi tarnauti ir kaip miego, ir kaip atsipalaidavimo vieta apjungianti visą šeimą. Renkantis sofą būtina gerai apgalvoti kaip ji bus naudojama, apgalvoti visų ja besinaudojančių žmonių poreikius ir ypatumus, taip pat ar namuose yra šunų, kačių ar kitų naminių gyvūnų.

Įdomūs skaičiai ir faktai apie sofas

XVI amžiuje arabų kraštuose atsirado pirmi minkšti baldai – audiniu aptraukti minkšti suoleliai. Sultonai sofas naudojo kaip sostus, sėdėdami ant jų priimdavo savo pavaldinius.

Ant ilgiausios pasaulyje sofos vienu metu gali sutilpti 2,5 tūkst. žmonių. Sofos svoris 50 tonų, o ilgis – kilometras. 2014 ji papuolė į “Guinness” pasaulio rekordų knygą.

1937 Salvadoras Dali sukūrė erotiškiausią sofą – atkartodamas seksualios Brodvėjaus aktorės Mae West lūpų formą. 1974 Dali grįžo prie seksualių baldų idėjos ir ir kartu su ispanų kilmės dizaineriu Oscar Tusquets Blanca pagamino centrinį eksponatą menininko gimtajame mieste Figueres įkurtame muziejui – ryškiai raudoną lūpų formos sofą.

Ron Arad – šiuolaikinio meno dizainerio sukurta sofa iš plieno (nors ir nelabai patogi) kainuoja beveik 300 tūkst. Eurų.

Sofų geometrija

Sofos formą, dydį ir konfigūracija pagrinde apsprendžia patalpų dydis. Dažnai sofa – tampa svarbiausia interjero detale.

Tiesios sofos. Universalus pasirinkimas, šiuo metu rinkoje daugelis modeliu gali turėti ir miego funkciją.

Kampinės sofos, arba “kampai”, vieni populiariausių pasirinkimų šeimoms su daugiau narių. Šiuo metu pirkėjai dažnai renkasi kampines sofas kurių moduliai turi “relax” funkcijas.

Sofos – salos. Tai didelės sofos (dažniausiai be miego funkcijos) kurios statomos išskirtinai kambario viduryje ir dažnai yra ovalo ar apvalios formos. Šios sofos dar tik pradeda užkariauti pirkėjų širdis.

“Dėka naujos statybos vidutinis butų plotas auga. Tačiau didžiulę paklausą vis dar turi tiesios sofos kurių ilgis neviršija 2 metrus. Tačiau didesnis butų plotas augina paklausą modulinėms sofoms, kurias galima susikomplektuoti pagal savo poreikį. Esame turėję užsakymų labai ilgoms, “U” formos sofoms kurias žmonės susiprojektavo “nuo sienos iki sienos”. Šiais laikais sofą galima susikurti kad ir kilometro ilgio.” – sako baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Sofos karkasas

Tradiciškai sofos karkasas gaminamas iš medienos. Populiarios sofos iš medžio drožlių plokščių, taip pat atsiranda daugiau sofų kurių karkasai iš metalo. Šiai dienai populiariausios sofų karkasų medžiagos – mediena ir metalas.

Medinis karkasas. Sofos su mediniu karkasu sudaro pagrindinę asortimento dalį ir yra tradicinis pasirinkimas. Renkantis tokią sofą svarbu sužinoti iš kokios medienos tiksliai ji pagaminta. Drąsiai klauskite baldų salono specialistų apie sudedamąsias dalis.

Metalinis karkasas. Metalinio karkaso baldai nebėra skirti tik biurams kaip buvo manyta anksčiau. Tačiau jų populiarumas kol kas tik pradeda augti ir juos dažniau renkasi tie, kas miego funkciją planuoja naudoti retai.

“Statistiškai sofą vartotojai įsigyja 5-10 metų. Renkantis ją svarbu atkreipti dėmesį ne tik į karkasą bet ir užpildą. Būtinai apsilankykite baldų salone ir plačiau pasidomėkite apie sofą, ant jos pasėdėkite ir prigulkite. ” – sako baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Sofų transformacija

Egzistuoja daugybė skirtingų sofų transformacijos į miegamą vietą mechanizmų. Būtent mechanizmas – viena svarbiausių sofos dalių. Renkantis mechanizmą svarbiausia – ar sofa bus naudojama kaip pagrindinė šeimininkų miego vieta, ar tik atvykus svečiams (ir kaip dažnai tai įvyks).

Užsukę į baldų saloną būtinai paprašykite kad konsultantai pademonstruotų transformacijos mechanizmą, tada patys pabandykite tris keturis kartus sofą pilnai transformuoti. Geriausia, jei tą pabandys daryti žmogus, kuris dažniausiai tai ir atliks namuose.

Sofos ir naminiai gyvūnai

“Jei namie turite ar planuojate įsigyti naminių gyvūnų, būtina apie tai praneškite baldų salono specialistams. Nuo to priklausys sofos audinio pasirinkimas. Teisingai pasirinkus sofą, ji tarnaus ilgiau, o Jūs nepyksite ant savo naminių gyvūnų.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas Valdas Davidavičius.