“Dažnai fotelis interjero kūrime užima pirmą arba antrą vietą. Ir nusileidžia jis nebent sofai. Fotelį galima naudoti ir tiesiog kaip vieną iš baldų, arba kaip interjero akcentą. Renkantis fotelio modelį ir spalvą būtina suderinti viską taip, kad bendra patalpos atmosfera būtų harmoninga ir komfortiška. Pagrindiniai dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis šį baldą yra praktiškumas, ilgaamžiškumas, komfortas, išvaizda, mobilumas ir priežiūros paprastumas.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Kaip teisingai parinktį fotelį prie sofos

Yra keletas laiko patikrintų sprendimų kaip parinkti fotelį prie sofos.

Vienspalvė sofa ir fotelis su ornamentu. Toks fotelio dizainas tiks bet kuriai patalpai ir puikiai derės prie vienspalvės sofos. Tik įsivaizduokite, kaip puikiai derės ši kombinacija, kuriai nebūtina kad abu baldai būtų iš tos pačios kolekcijos.

Dar vienas šio sprendimo variantas – sofa su ornamentu ir fotelis kurio spalva atitinką vieną iš sofos ornamento spalvų.

Maišytos spalvos

Čia jau galima eksperimentuoti įvairiais deriniais. Štai keletas iš jų:

  • Neutralios spalvos sofa ir fotelis – akcentas. Toks derinys tiks bet kuriam interjerui, ir klasikiniam ir loftui
  • Spalvota sofa ir neutralios spalvos fotelis. Per didelė spalvų gama gali “perkrauti” interjerą. Tokiu būdų sofa bus ryški ir matoma interjero detalė, o fotelis bus puikus papildymas kuris nekovoja dėl pirmos vietos ir netgi padeda šiek tiek “nuraminti” ir subalansuoti spalvų dinamiką
  • Skirtingų neutralių spalvų fotelis ir sofa. Tokio derinio sukurta atmosfera bus labai rami. Spalvą galima rinktis: pilką, baltą, smėlio, juodą, rudą. Galima net “pažaisti” su spalvų kontrastu ir prie rudos sofos parinkti smėlio spalvos fotelį
  • Skirtingų spalvų gamų sofa ir fotelis. Čia svarbiausia nepersistengti ir nepersotinti kambarį spalvomis. Spalvų derinimas labiausiai priklausys nuo asmeninio skonio. Galime, pavyzdžiui kombinuoti žalią fotelį su citrinos spalvos sofa arba pistacijų spalvos fotelį su violetinės spalvos lova

Odiniai foteliai

Labai populiarus fotelių tipas, kurį dažnai naudoja klasikiniame interjere.

“Renkantis odinį fotelį medžiaga turi būti aukštos kokybės, kas suprantama pareikalaus didesnių investicijų. Tokius fotelius žmonės dažnai stato į svetainę, darbo kabinetą. Odiniai baldai pabrėžia šeimininko statusą, socialinę padėtį.” – sako baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Labai svarbu odiniam foteliui turėti pakankamai vietos. Mažose patalpose jis gali sukurti “suspaustos erdvės” jausmą.

Pakabinami foteliai namų interjere

Sprendimas kuris naudojamas namų interjere gana retai, tačiau gali namams suteikti naujos gyvybės, padarant juos ne tik ryškiais bet ir jaukiais.

“Pati pakabinamų fotelių idėja susijusi su tuo, kad žmonės natūraliai labai jaukiai jaučiasi “kokone”. Taip valandų valandomis pasislėpus nuo viso pasaulio galima skaityti mėgstamą knygą, svajoti apie ateitį ar mąstyti apie amžinybę.” – baldų žiniomis dalinasi Valdas Davidavičius.

Pagrinde išskiriami du tokių fotelių tipai.

Pakabinami foteliai tvirtinami prie lubų. Toks fotelis tvirtinamas tiesiai prie lubų ir efektingai atrodo bet kokiame interjere. Įspūdi sudaro tai, kad vizualiai plona grandinė arba trosas laiko didžiulį fotelį ir dar išlaiko žmogaus svorį. Šiame sprendime svarbiausia tinkamas visų laikančių dalių montavimas.

Foteliai su stovu. Šis variantas daug mobilesnis, nes toks fotelis gali migruoti iš vienos erdvės į kitą. Šiam sprendimui nereikia ypatingo montavimo, tiesiog užtikrinti kad tokiam foteliui būtų pakankamai erdvės.

Foteliai – lovos

Vienas iš populiarių fotelių tipų kuriuos renkasi pirkėjai. Toks fotelis tiks tiems, kam gali tekti keletui naktų apgyvendinti svečius. Kartais tokio tipo foteliai gali turėti ir vietą susidėti patalynei. Foteliai-lovos rečiau naudojami kaip nuolatinė miegamoji vieta. Renkantis fotelį-lovą reikia pagalvoti ar teks jį kartais pernešti – tokiu atveju svarbu atkreipti dėmesį į jo svorį.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad jums priimtinas fotelio-lovos mechanizmas. Būtinai baldų salone paprašykite jums parodyti kaip jis išsiskleidžia ir tada keletą kartų tą padarykite patys.

Vaikiški foteliai – lovos

Tokį sprendimą dažniausiai renkasi tėvai kurie tiesiog fiziškai neturi savo būste daug vietos. Didžiausias vaikiško fotelio – lovos pliusas yra vietos taupymas. Taip galima įrengti vaiko kambarį net mažoje erdvėje neaukojant žaidimams skirtos zonos. Prieš įsigyjant tokį fotelį duokite jį išskleisti pabandyti savo vaikui.

Kampiniai foteliai

Nors retai naudojami, tačiau egzistuoja ir kampiniai foteliai – lovos, kuriuos paprastai renkasi tie, kam reikia labai taupyti erdvę.

Pinti foteliai

Naudojant namų viduje atrodo kiek neįprastai. Renkantis tokį variantą reikia neužmiršti, kad šie baldai paprastai sunkiai perneša temperatūrų šuolius, nes dažniausiai yra gaminami iš bambuko, palmių (rotango) ir pan. Taip pat tokius baldus dažnai gali “pamilti” namie gyvenantys šunys.

Sėdmaišis

Labiau populiarūs tarp jaunimo. Patogus tuo, kad lengvai pernešamas, gali pagyvinti bet kurią namų vietą. Egzistuoja įvairiausių formų ir dizaino. Neužmirškite, kad sėdmaišį gali reikėti kartas nuo karto “papildyti”, taigi jo eksploatacijos kaštai – ne tik įsigijimo kaina.

Supamas fotelis

“Supamas fotelis – visų mamų svajonė, juk būtent tokiame supamame fotelyje galima užmigdyti savo kūdikį. Jie turi ypatingą istoriją, kažkada tokie foteliai buvo gaminami tik iš bukmedžio, o šiais laikais gamintojai jau naudoją įvairiausias modernias medžiagas. Toks fotelis tiks ir klasikiniam ir kaimo interjerui. Prie jo reiktų pasirūpinti tik storu pledu ir įdomia knyga.” – sako “Deinavos” baldų steigėjas Valdas Davidavičius.

Egzistuoja ir dviviečiai supami foteliai, tačiau prieš apie juos svarstydami gerai pagalvokite kiek realiai dažnai Jūs ant jo supsitės dviese su antra puse arba vaiku.

Kur ir kaip interjere naudojami foteliai

Fotelio naudojimą lems fotelio tipas ir paskirtis. Svetainėje gerai tiks fotelis-lova arba supamas fotelis, kurį galima pastatyti prie židinio (jei toks yra). Miegamajame puikiai tiks pakabinami foteliai, taip galima sukurti atskirą ramybės zoną. Virtuvėje gerai gali tikti kampinis fotelis arba fotelis su daiktadėže.

“Kokį šio baldo modelį besirinktumėte ir kur jį bestatytumėte – renkantis fotelį labai svarbu atkreipti dėmesį į funkcionalumą ir komfortą, o jei statysite jį šalia sofos – ir suderinamumą su ja.” – patirtimi dalinasi baldų ekspertas Valdas Davidavičius.