“Dažniausiai renkantis baldus ir dekoro elementus į namus mes kreipiame dėmesį į kiekvieno jų išvaizdą ir funkcionalumą. Tačiau ne mažiau ką svarbus, ir dažnai užmirštamas, komfortui faktorius – teisingas baldų išdėstymas kambaryje. Netgi jei baldai ir interjero detales parinktos puikiai, nevykęs jų išstatymas gali sugriauti visą harmoniją.” – sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.

Baldų išstatymo klaida Nr. 1: “visko, visur, iš visur”

Esant tokiai stilingų aksesuarų gausai lengva susigundyti ir prisipirkti galybę visko pačio gražiausio. Po ko iškart susiduriame su problema – kaip visą tai išdėstyti efektyviai, ir kad atrodytų ne ką prasčiau nei firminiame kataloge ar žurnale? Kaip bebūtų gaila, teks rinktis – išstatyti “viską, bet negražiai”, arba “gražiai, bet ne viską”.

Būtent dėl to visuose “interjero paveikslėliuose” ir salonuose veikia viena taisyklė: baldų ekspertas pradžiai parenka kompozicijos centrą, bet kurį baldą kuris tampa akcentu, o visą kitą statoma “aplink” jį.

Savo kompozicijos centru išsirinkite patį jums maloniausią baldą – patogią sofą, krėslą, labai akiai mielą stalą, komodą. Visos kitos interjero detalės turi tik papildyti ir paryškinti centrinį objektą. Venkite per didelio daiktų kiekio atimančio dėmesį iš pagrindinio. Tai suteiks kambariui daugiau išraiškos, pabrėš jūsų charakterį.

Baldų išstatymo klaida Nr. 2: “daugiau baldų – daugiau jaukumo”

Sunku pajausti ant tiek trokštamą gyvenimo harmonijos ir jaukumo jausmą, kai per kambarį praeiti darosi sunku, dėl begalinio kiekio fotelių, staliukų, sofų, kokie gražūs jie bebūtų.

Patyręs baldų ekspertas dalinasi patarimu: “Tam kad judėjimas po namus būtų patogus, žmogui idealiu atveju reikia 90 cm laisvos erdvės. Todėl planuodami savo kambarį neužmirškite palikti pakankamai vietos prie durų ir tarp atskirų baldų praėjimui. Atminkite, teisingas erdvės išplanavimas – svarbus jaukumui ir laisvės pojūčiui.”

Baldų išstatymo klaida Nr. 3: “viskas komplekte”

Viena dažniausių klaidų renkantis baldus – noras absoliučiai viską nupirkti “komplekte”, vėliau visą komplektą bandant pastatyti vienu “masyvu” kambaryje.

Visu pirmą, nebūtina pirkti tik vieno gamintojo baldus, ir tikrai nebūtina pirkti baldus tik iš vienos ir tos pačios serijos su tais pačiais modelių pavadinimais.

Šiai dienai baldų salonų asortimento įvairovė, gamintojų lankstumas ir interjero sprendimų įvairovė pilnai leidžia derinti sofas, krėslus, fotelius, stalus ir kitus baldus iš skirtingų linijų ir skirtingų gamintojų. Toks sprendimas leis neperkrauti dalies kambario vienodais baldais, padarys interjerą lengvesniu ir neįkyriu, daug subtilesniu.

Baldų išstatymo klaida Nr. 4: “statyti prie sienos”

Iki šiol egzistuoja senas, bet dar labai gyvas stereotipas – sofas ir fotelius (o taip pat ir kėdes) – statyti prie sienos, antraip neva bus nepatogu ir negražu. Šis klaidingas patarimas atkeliavo iš tų laikų kai standartiniai kambariai buvo labai maži o baldų antros pusės nebuvo gražios. Netgi dabar kai erdvi svetainė nebėra tokia retenybė, o baldų fabrikai su malonumu Jums pagamins baldą kuris visas padengtas pasirinktu audiniu, kampinę sofą žmonės vis dar stumia į kampą ir iš dviejų jos pusių lyg susitarę pastato po fotelį. Suprantama, šis išdėstymas tikrai tinkai daliai interjerų, tačiau jokiu būdu negalvokite kad tai – vienintelė išeitis. Šiuolaikinės tendencijos tikrai leidžia ir sofą ir fotelius statyti kambario viduryje, tuo pačiu sukuriant “vizualinį centrą” aplink kurį kuriamas kambario jaukumas.

Baldų išstatymo klaida Nr. 5: “ant kilimo arba be jo”

Bandant sėkmingai išdėstyti baldus ir kilimą naujame kambaryje dažnai susiduriame su problemomis: arba kilimas nepakankamai didelis, arba baldų per daug, arba kambario forma neleidžia kilimu uždengti visas grindis… kyla klausima kaip protingai išdėstyti baldus.

Yra viena pagrindinė sofų, fotelių ir staliukų derinimo su kilimu taisyklė: jeigu kambario centre pas jus patiestas kilimas – jokiu būdų nestatykite baldų tarp kilimo ir “nuogų grindų” ribos. Šioje interjero zonoje visi baldai turi stovėti arba išskirtinai ant kilimo, arba išskirtinai tik ant grindų. Abiem atvejais baldų išstatymas atrodys elegantiškai ir logiškai, tuo pačiu užtikrinsite kad baldai stovėtų tvirtai, juk visos jų kojelės bus tame pačiame aukštyje.

Lankydamiesi baldų salonuose, nepamirškite pagalvoti ir apie tai kaip baldus išstatysite, juk tai ne ką mažiau svarbu nei pačių baldų grožis ir funkcionalumas.